telewizjabilgoraj.pl

Koncert Marcina Stycznia "Ta droga"

Moc atrakcji na Noc Muzeów przygotowano w Biłgoraju. Wystawy, koncert, rozmowy z pasjonatami i specjalistami - to wszystko zaproponowało zwiedzającym Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Wszystkie atrakcje dostępne były bezpłatnie.
Dodano: 2022-05-14, źródło: www.telewizjabilgoraj.pl
Odslon: 2759
Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarzy: (1)
     

-nam848545krya (2022-05-24 19:43:29)

mss848545errtbh RHvyTSb rKoG 4Q8YiRZ

Dodaj komentarz:

Imię:
E-mail:


Treść:
 

Koncert Marcina Stycznia "Ta droga"


Odslon: 2759
Data dodania: 2022-05-14 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Moc atrakcji na Noc Muzeów przygotowano w Biłgoraju. Wystawy, koncert, rozmowy z pasjonatami i specjalistami - to wszystko zaproponowało zwiedzającym Muzeum Ziemi Biłgorajskiej w Biłgoraju. Wszystkie atrakcje dostępne były bezpłatnie.

Rzepka Juliana Tuwima wg. rodziców z Goraja


Odslon: 1442
Data dodania: 2022-05-08 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Parafia św. Bartłomieja w Goraju, Cebularze - Stowarzyszenie Na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Goraja oraz mieszkańcy Goraja zorganizowali na placu obok szkoły festyn rodzinny. Wydarzenie było częścią świętowania wspomnienia św. Stanisława Biskupa i Męczennika, jednego z głównych patronów Polski.

Zespół Pieśni i Tańca Śląsk na jubileuszu 80-lecia Biłgorajczyka


Odslon: 681
Data dodania: 2022-05-06 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Jan Kowal "Biłgorajczyk" świętuje 80-te urodziny. Publicysta, filantrop i działacz społeczny, wspólnie z gminą Księżpol na uroczystości zaprosili wszystkich. Jedną z atrakcji był występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Przewodniczący Rady Powiatu uhonorowany Medalem 100-lecia Odzyskanej Niepodległości


Odslon: 1735
Data dodania: 2022-04-28 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Na wniosek złożony przez starostę biłgorajskiego, za pośrednictwem wojewody lubelskiego, Prezydent RP Andrzej Duda, odznaczył Mariana Kurzynę, przewodniczącego Rady Powiatu, działacza społecznego i regionalistę, Medalem 100-lecie Odzyskanej Niepodległości. Wręczenia dokonał wicewojewoda Robert Gmitruczuk.

Zajęcia kondycyjne dla żołnierzy WP i US Army


Odslon: 8058
Data dodania: 2022-03-23 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Dziś kilkuset żołnierzy Wojska Polskiego i US Army przemierza szlak Puszczy Solskiej. Wojskowi ruszyli z Biłgoraja i mają dotrzeć do Górecka Kościelnego (gmina Aleksandrów i gmina Józefów), stamtąd zabrać ich mają autokary do Zamościa.

Promesy na 130 tys. zł na naszych jednostek OSP


Odslon: 1278
Data dodania: 2022-03-21 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

50 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymało dziś w Starostwie Powiatowym promesy na zakup sprzętu lub organizację szkoleń. Kwota jaka został na to przeznaczona z budżetu powiatu to 130 tys. zł. Środki przeznaczono w ramach konkursu ofert na zadania z zakresu bezpieczeństwa publicznego, ratownictwa i ochrony ludności.

Świadczenia rodzinne z ZUS dla uchodźców


Odslon: 1412
Data dodania: 2022-03-16 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Uchodźcy z Ukrainy, którzy zostaną w Polsce, otrzymają świadczenia na dzieci z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Przedtem muszą wyrobić sobie i dzieciom polskie numery PESEL. ZUS udostępni wnioski o świadczenia rodzinne już niebawem, będą elektroniczne.

Ile wyniesie trzynastka z ZUS na rękę?


Odslon: 803
Data dodania: 2022-03-14 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Niebawem Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę tzw. trzynastek dla emerytów i rencistów. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze razem z kwietniowymi emeryturami i rentami. Jakie to będą kwoty?

Sportowy Dzień Kobiet


Odslon: 1238
Data dodania: 2022-03-13 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju zaprosił dziś (12 marca) panie na Sportowy Dzień Kobiet. Wydarzenie odbyło się na obiektach OSiR. Gościem specjalnym imprezy była Klaudia Szczęsna Rzepecka - trenerka crossfit, trenerka personalna, finalistka Mistrzostw Polski w Fitness Sylwetkowym, ambasadorka FITGENERATOR TEAM. Prywatnie mama czwórki dzieci, promotorka aktywnego i zdrowego trybu życia na co dzień.

Pobiegli tropem wilczym ku czci Wyklętych


Odslon: 2059
Data dodania: 2022-03-07 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Tradycyjnie już, powiat biłgorajski dołączył do miejsc na mapie naszej Ojczyzny, gdzie uczczono "Żołnierzy Wyklętych" biegnąc wilczym tropem. Bieg Tropem Wilczym jest największym w Polsce. To oddanie hołdu i przywracanie pamięci o tych, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni, a nadal walczyli w tzw. drugiej konspiracji.

Solidarni z Ukrainą. Pierwszy taki koncert w naszym powiecie


Odslon: 1333
Data dodania: 2022-03-06 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Zespoły z gminy Księżpol i Łukowa oraz soliści wystąpili na koncercie "Solidarni z Ukrainą", który odbył się w kościele filialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rakówce. Wydarzenie było podziękowaniem dla tych wszystkich, którzy w pomoc uchodźcom i walczącej Ukrainie się włączają. Była także okazja by swym groszem uchodźców jeszcze wesprzeć.

Wsparcie ZUS dla uchodźców z Ukrainy


Odslon: 1025
Data dodania: 2022-03-02 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych na swojej stronie internetowej publikuje informacje w języku ukraińskim. Prezes ZUS zapewniła, że instytucja jest też gotowa, by udostępnić bazę lokalową Zakładu uchodźcom z Ukrainy.

Studniówka Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących


Odslon: 1745
Data dodania: 2022-02-27 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Krokiem poloneza, maturzyści Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących rozpoczęli dziś bal maturalny. Studniówka odbyła się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim. Za symboliczne 100 dni, młodzież przystąpi do egzaminu dojrzałości.

Zapoznanie z koncepcją rewitalizacji Autodromu


Odslon: 858
Data dodania: 2022-02-25 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Z inicjatywy władz powiatowych odbyło się 24 lutego br. spotkanie z prezentacją koncepcji rewitalizacji Autodromu w Biłgoraju. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz powiatu biłgorajskiego, projektant, przedstawiciele stowarzyszeń sportów motorowych i mieszkańcy.

Zespół kryzysowy w Starostwie Powiatowym. Tematem wojna na Ukrainie i kwestia ew. uchodźców


Odslon: 332
Data dodania: 2022-02-24 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

24 lutego 2022 roku, przed południem, w Starostwie Powiatowym w Biłgoraju odbyło się posiedzenie zespołu kryzysowego. Prowadził go starosta Andrzej Szarlip, a uczestniczyli w nim przedstawiciele służb, burmistrzowie i wójtowie gmin oraz przedstawiciele jednostek podległych powiatowi.

Studniówka uczniów ZSZiO


Odslon: 2748
Data dodania: 2022-02-19 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Tegoroczni maturzyści Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, bawili się na balu studniówkowym. Bal maturalny był czasem oderwania się od rzeczywistości i szaleńczej zabawy. Jak przekonywał Leopold Staff: -Bo coś w szaleństwach jest z młodości, wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu, co jest mądrzejsze od mądrości i rozumniejsze od rozumu.

Lubelskie: mniej zwolnień lekarskich


Odslon: 998
Data dodania: 2022-02-15 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjrzał się absencji chorobowej z ubiegłego roku. Mieszkańcy regionu nieco rzadziej korzystali ze zwolnień lekarskich niż w 2020 roku. Mniej było też zaświadczeń wystawianych z powodu Covid-19.

Bal maturalny uczniów biłgorajskiego ONZ-tu


Odslon: 1152
Data dodania: 2022-02-12 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Uczniowie klas maturalnych I LO im. ONZ w Biłgoraju, 12 lutego br., bawili się na balu maturalnym. Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się odtańczeniem poloneza, a miłej zabawy maturzystom życzyli dyrekcja, rodzice, starosta oraz poseł Beata Strzałka.

Można składać wnioski o 500+ na nowy okres


Odslon: 1834
Data dodania: 2022-02-03 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Rodzice mogą już składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres wypłat. Zgłoszenia przyjmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych - przez internet. Od stycznia ZUS przyjmował wnioski tylko od rodziców nowo narodzonych dzieci, na bieżący okres wypłat, który kończy się w maju.

Hej kolęda, kolęda w Majdanie Starym


Odslon: 1058
Data dodania: 2022-01-31 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

W kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Majdanie Starym, odbył się dziś gminny koncert kolęd i pastorałek "Hej kolęda, kolęda". Przed publicznością wystąpiły gminne zespoły i chóry, łącznie w dwugodzinnym koncercie wystąpiło 12 podmiotów muzycznych.

Studniówka uczniów biłgorajskiego Elektryka


Odslon: 1306
Data dodania: 2022-01-29 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, maturzyści 2022 roku, jako pierwsi od czasu ogłoszenia pandemii Covid-19, bawili się na balu maturalnym. Studniówka, w której uczestniczyli uczniowie siedmiu klas maturalnych oraz nauczyciele odbyła się w jednym z lokali w Janowie Lubelskim.

Koncert kolęd Oli i Ali Tracz


Odslon: 1059
Data dodania: 2022-01-23 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

W kościele św. Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd w wykonaniu młodych artystek, sióstr Oli i Ali Tracz. Wydarzenie odbyły się w ramach kolędowania ze św. Janem Pawłem II, który - pod patronatem Portalu bilgoraj.com.pl - organizuje Fundacja "Gaudium et Spes".

Koncert kolęd w wykonaniu Gosi Andrzejewicz


Odslon: 367
Data dodania: 2022-01-23 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Gosia Andrzejewicz wystąpiła dziś w Biłgoraju. Artystka zaśpiewała polskie kolędy i pastorałki oraz własne piosenki świąteczne. Wydarzenie odbyło się w ramach "Kolędowania z Janem Pawłem II", który - pod patronatem Portalu bilgoraj.com.pl - reorganizowała Fundacja "Gaudium et spes".

Korzystne zmiany w rentach socjalnych


Odslon: 2962
Data dodania: 2022-01-10 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Od Nowego Roku można więcej dorobić do renty socjalnej, bez obawy o wypłatę świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Weszły w życie zmiany oczekiwane przez pracujących rencistów. W województwie lubelskim renty socjalne pobiera około 19 tys. osób, w całej Polsce prawie 290 tys.

Maciej Miecznikowski na Kolędowaniu z Janem Pawłem II


Odslon: 882
Data dodania: 2022-01-08 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

W kościele świętego Jana Pawła II odbył się dziś koncert kolęd i piosenek świątecznych Macieja Miecznikowskiego. Była to druga odsłona tegorocznego "Kolędowania z Janem Pawłem II", organizowanego pod patronatem Portalu bilgoraj.com.pl przez Fundację "Gaudium et Spes".

Koncert kolęd Zespołu Communico


Odslon: 815
Data dodania: 2022-01-06 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

W kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju, odbył się dziś koncert kolęd. W bożonarodzeniowym repertuarze zaprezentował się Zespołu Communico, tworzony przez biłgorajską młodzież oraz zaproszeni muzycy.

Gorajskie diabełki


Odslon: 1522
Data dodania: 2021-12-31 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Tradycyjnie wczesnym wieczorem, tuż po Mszy świętej i wieczornych nieszporach, na gorajskim rynku odbył się spektakl, w którym pożegnano stary i powitano Nowego Roku. W sądzie nad 2021 roku udział wzięli - obok mieszkańców - diabły, anioły, śmierć, strażacy czy Żyd

Jest wstępny plan zagospodarowania Autodromu. Odbyły się też konsultacje


Odslon: 1623
Data dodania: 2021-12-26 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Około 20 osób wzięło udział w dzisiejszych konsultacjach społecznych połączonych z prezentacja wstępnego projektu rewitalizacji i remontu Autodromu w Biłgoraju. W spotkaniu, które dobyło się w Starostwie powiatowym, obok środowisk związanych ze sportami motorowymi uczestniczyli także mieszkańcy sąsiadujący z torem.

Spotkanie opłatkowe Rady Miasta Biłgoraja


Odslon: 571
Data dodania: 2021-12-26 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Wyższe diety radnych rady Miasta Biłgoraj i podwyżka wynagrodzenia dla burmistrza


Odslon: 1217
Data dodania: 2021-12-24 / źródło: www.telewizjabilgoraj.pl

Tuż przed wigilią br., podczas sesji Rady Miasta Biłgoraj radni Rady Miasta przegłosowali podwyżek swoich diet oraz podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza miasta. Zobacz ile więcej otrzymają przedstawiciele władz. Podwyżki są znaczne.

znalezionych: 1043 na 35 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>Wyświetl obiekty: Lokalne | Z powiatu | Z regionu | Wszystkie


Kategoria: Aktualności

Nowe

Wróć do góry